Startlista publiceras
10 okt. 2024 13.51
Anmälningsavgift
400,00 SEK
Årets höstläger är lördag och söndag 12-13 oktober, och vi spelar de två sista tävlingar i årets Skånetour. Ställningen i Skånetouren står på anmälningssidan i min golf.
Vi träffas på Malmö-Burlöv GK på lördag morgon, första starttid är klockan 10.00 (vi ser till att ni får något att äta). När rundan är klar tar vi oss till Scandic Hotell vi Segevång (100 meter från golfbanan), och bara slappar.
Det finns bastu och pool på hotellet så ta bed badkläder.
Vi äter en gemensam middag på hotellet på kvällen som ingår i priset. Dock får var och en bekosta drickat själv.
Söndag förmiddag tar vi oss till Örestads GK och vi har första start klockan 11.00. Men testa gärna Örestads nya fina träningsanläggning innan ni går ut.
Vi avslutar med stor prisutdelning!
Vi hoppas och tror att detta kommer att bli en lysande avslutning på årets golfsäsong.
Det är möjligt att anmäla sig till en av tävlingarna eller hela lägret (vilket vi naturligtvis hoppas att alla vill vara med på). Finns det speciella önskemål så hör ni i vanlig ordning av er till Rikard eller Lennart, så gör vi vårt bästa för att hjälpa till.
Vill man vara med på hela lägret så kostar det 1400:-, då ingår green-fee, boende, något att äta efter 9 hål båda dagarna, samt gemensam middag (enbart bordsvatten) på lördagskvällen. Frukost på söndag morgon ingår också.
Vill man endast spela en av dagarna kostar det 400:- för greenfee och något enklare att äta.
Golfbil 100:-/person per plats om man har läkarintyg.
Ni som anmäler er till hela lägret är blir automatiskt anmälda till tävlingen på Örestads GK i GIT, och ska inte anmäla er till den tävlingen.
Hälsar
Ledningsgruppen
Klasser och ronder
Önskemål om tee möjlig för
Fri val av Tee för samtliga
Rond 1
2024-10-12
10.00
Tävlingsslinga (10-27) MaBGK
Önskemål om tee möjlig för
Fri val av Tee för samtliga
Rond 1
2024-10-12
10.00
Tävlingsslinga (10-27) MaBGK
Önskemål om tee möjlig för
Fri val av Tee för samtliga
Rond 1
2024-10-12
10.00
Tävlingsslinga (10-27) MaBGK
Övrigt
Klubb
GPS
Lat: 55.617194
Lng: 13.063056
Frågor
Har du några matallergier, om ja skriv vilka
Har du läkarintyg, och behöver golfbil? Kostar 100:-
Ska du sova över på Scandic Hotell och spela på Örestad på söndagen
* Svar krävs