Status
Scoreinmatning stängd
Princip vid överanmälan
Anmälningsordning
Startlista publiceras
01 sep. 2022 20.35
Anmälningsavgift
300,00 SEK
Hej,
Välkomna till Wattholma GK´s klubbhustävling, avsedd att fira invigning av vårt efterlängtade klubbhus.
Tävlingen är endast för klubbens medlemmar och i anmälningsavgiften på 300:- / person, och då ingår mat samt dryck.
Det kommer även att finnas en möjlighet att äta men utan att spela, för medlemmar som hellre önskar det. Då anmäler man det till info@wattholmagk.se vilket kommer att kost 150:- / person.
Tävlingsformen kommer att vara en 3 manna scramble som vid stort intresse kan komma att ökas till en 4 manna scramble.
För att höja speltempot kommer vi att tillföra en liten twist, d.v.s. att den lagmedlem vars boll man väljer, kommer inte att få slå nästkommande slag.
Vi har satt ett maxantal till 108 deltagare, men har en möjlighet att höja vid behov.
Man kan välja att anmäla sig ensam, lag om 3 eller som par. Tävlingsledningen lottar sedan ihop lag till jämna 3 eller 4 bollar.
Vi kommer även att efterleva regeln att laget inte kan ha högre spelhandicap än spelaren med lägst handicap i laget.
Väl mött / Tävlingsledningen i Wattholma GK
Klasser och ronder
Önskemål om tee möjlig för
Tee i HCP-tävlingar
Rond 1
2022-09-03
10.00
Wattholma
Övrigt
Klubb
Adress
Salsta Industrihus, 74392 VATTHOLMA
GPS
Lat: 60.031010
Lng: 17.734015
Spelplats
Wattholma Golfklubb
Frågor
Då mat ingår i startavgiften behöver vi veta om ni har någon mat eller dryckes allergi. *
* Svar krävs