Fredrik Lager, Han som håller i träffen :-), fredrik@nsgk.se,
Golfvärdsträff 8 maj kl 10:00-12:00
Plats: Hylinge
Vi har flera medlemmar som anmält intresse att vara Golfvärd under säsongen. En viktig aktivitet för att skapa trivsel och hjälpa till att skapa bra speltempo på våra banor.
Vi ser gärna att fler är med och vi kommer under denna träff att gå igenom vad det innebär att vara Golfvärd på NSGK. Alla kan vara med och hjälpa till och det är kul att skapa trivsel på banan.
Det måste vara e-postadressen som finns registrerad i din hemmaklubbs system (Golfens IT System, GIT). Om du inte kommer ihåg ditt Golf-ID eller e-postadressen är fel kontaktar du din hemmaklubb. Det är hemmaklubbens information som kontrollerar din inloggning i Min Golf.
Om du är ny i golfen skriver du den e-post du, eller golfklubben, registrerade och det Golf-ID du fick i via mail i samband med registreringen. Fungerar det inte, kontakta Svenska Golfförbundet.